НАУКОВА КОМУНІКАЦІЯ ЯК СКЛАДНИК ПЕДАГОГІЧНОЇ НАУКИ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Проаналізовано сутність понять «комунікація», «наукова комунікація», «засоби наукової комунікації» та різних підходів до розуміння наукової комунікації (соціологічний, інформаційний), наукову комунікацію в педагогічній науці як професійно спрямований інформаційний обмін у науково-педагогічному співтоваристві, що відбувається за допомогою різних засобів передачі та отримання науково-педагогічної інформації.
Акцентовано увагу на тому, що сучасні форми наукової комунікації відкривають величезні перспективи для наукової та дослідницької діяльності, для розвитку вченого як професіонала у своїй галузі та для підтримки його конкурентоспроможності на науковому ринку.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця ліцензія дозволяє вільно
- поширювати — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі;
- змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних
на наступних умовах:
-
зазначення Авторства — має вказуватися автор, розміщуватися посилання на ліцензію та вказуватися чи було внесено зміни до твору. Це може бути зроблено у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не створювалося враження стосовно того, що ліцензіар підтримує чи схвалює автора або авторське використання твору;
- без додаткових обмежень — не можуть висуватися додаткові умови або застосовуватися технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.
Посилання
Ушаков Е.В. Введение в философию и методоло-гию науки: учебник. Москва: Экзамен, 2005. С. 418−420.
Соколов А.В. Общая теория социальной коммуникации: учеб. пособие. СПб.: Михайлов, 2006. С. 151.
Шемаєва Г. Роль професійних об’єднань в інфор-маційному забезпеченні розвитку науки. Вісник книжкової палати. 2005. № 7. С. 16.
Мирская Е.З. Коммуникация в науке. Вопросы философии. 1969. № 8. С. 104.
Выдрин О.В. Научная коммуникация: к методологии исследования. Вестник Челябинского государственного университета: Философия. Социология. Культурология. 2009. № 42 (180). Вып. 15. С. 112−117.
Розина И.Н. Педагогическая и профессиональ-ная коммуникация в академических Интернет-сообществах. Актуальные проблемы теории коммуникаций. СПб.: Изд-во СПб ГПУ, 2004. С. 314–331.
Зелінська H.B. «Традиційна» періодика у системі сучасної наукової комунікації: тенденції та перс-пективи. Наука України у світовому інформаційному просторі. Київ: Академперіодика, 2011. Вип. 5. С. 20–27.
Горбенко Я.О. Тенденції розвитку наукових комунікацій в сучасній Україні. Вісник Харківського національного університету iм. В.Н. Каразіна. 2009. №881. Соціологічні дослідження сучасного суспільства: методологія, теорія, методи. Вип. 24. С. 167–174.