АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ СТВОРЕННЯ В УКРАЇНІ АВТОРСЬКИХ ШКІЛ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Акцентовано увагу на оригінальності загальнопедагогічної, дидактичної, методичної чи виховної системи в авторській школі. Опрацьовано з урахуванням надбань психології, педагогіки, вікової фізіології та інших наук, вітчизняний і зарубіжний педагогічний досвід, який упроваджується за авторського керівництва чи за його участю у навчально-виховному закладі.
Розкрито особливості розвитку авторських шкіл за умов наявності оригінальної ідеї, висококваліфікованих, професійно підготовлених кадрів, авторського методичного забезпечення, кабінетів і лабораторій, авторських традицій, притаманних певному навчальному закладу. Схарактеризовано із зазначених позицій авторські школи М. Гузика, О. Захаренка.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця ліцензія дозволяє вільно
- поширювати — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі;
- змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних
на наступних умовах:
-
зазначення Авторства — має вказуватися автор, розміщуватися посилання на ліцензію та вказуватися чи було внесено зміни до твору. Це може бути зроблено у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не створювалося враження стосовно того, що ліцензіар підтримує чи схвалює автора або авторське використання твору;
- без додаткових обмежень — не можуть висуватися додаткові умови або застосовуватися технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.
Посилання
Про проведення всеукраїнського експерименту за темою «Теоретико-методологічні засади моделювання розвитку авторських шкіл» на базі загальноосвітніх навчальних закладів України.
URL: http://ru.osvita.ua/legislation/Ser_osv/54252/.
Гончаренко С. Український педагогічний словник [гол. ред. С. Головко]. Київ: Либідь, 1997. 373 с.
Островерхова Н.М. Чи можна керувати «Школою свободи»?. Директор школи, ліцею, гімназії. 2000. № 1. С. 26–33.
Юрчонок Ю.В. «Авторська школа» : до визначення сутності поняття. Гуманізація навчальновиховного процесу: зб. наук. праць. Слов’янськ, 2009. Вип. 46 (XLVI). С. 293–296.
Побірченко Н.С. Змістовий аспект поняття «авторська школа». Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. Житомир, 2007. Вип. 36. – С. 33–37.
Лісова О. Д. Інноваційні підходи до розбудови виховної системи Авторської школи М. П. Гузика. – Школи духовності, інтелекту, здоров’я і радості. Директор школи, ліцею, гімназії. 2012. № 3. С. 18–27.
Проц М. Авторська школа в Україні як педагогічний феномен: питання засадничих основ її організації. Науковий вісник Чернівецького університету. Серія Педагогіка та психологія. Чернівці: Чернівецький нац. ун-т. 2011. Вип. 572. С. 145–152.