КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ПІДХІД У ПІДГОТОВЦІ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО РОБОТИ З ДІТЬМИ ІЗ СІМЕЙ, ЩО ОПИНИЛИСЯ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
В статті описано навчання студентів спеціальності “Соціальна робота” в Національному університеті “Львівська політехніка”, яке визначається канадсько-українською моделлю професійної підготовки соціальних працівників, адаптованою до національних умов та потреб сьогодення.
Акцентовано увагу на тому, що сучасні підходи до підготовки фахівців повинні включати у себе якнайширший спектр навчальних методик, що далеко виходять за межі лекційно-практичних та лекційно-лабораторних занять, а застосовують водночас і тренінгову компоненту, інтегровані заняття, та потужний цикл практичної підготовки студентів, який включає в себе різні види практичної навчальної діяльності студентів: навчальні практики у рамках семестрів (організовані “блоками”), та навчально-дослідницький практикум, що проводиться на базі закладів соціальних служб.
Обґрунтовано провідне місце, яке посідає практична підготовка студентів, у процесі навчання майбутніх фахівців у сфері послуг, зокрема за спеціальністю «Соціальна робота», що дозволяє значно підвищити ефективність професійної підготовки студентів шляхом формування фахових (професійних) компетентностей.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця ліцензія дозволяє вільно
- поширювати — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі;
- змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних
на наступних умовах:
-
зазначення Авторства — має вказуватися автор, розміщуватися посилання на ліцензію та вказуватися чи було внесено зміни до твору. Це може бути зроблено у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не створювалося враження стосовно того, що ліцензіар підтримує чи схвалює автора або авторське використання твору;
- без додаткових обмежень — не можуть висуватися додаткові умови або застосовуватися технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.
Посилання
Основи реабілітаційної психології: подолання наслідків кризи. Навчальний посібник. Київ, 2018. 240 с.
Реабилитационная работа c семьей. Методическое пособие. Минск: Белстан, 2011. 85 с.
Олифирович Н.И., Зинкевич-Куземкина Т.А., Велента Т.Ф. Психология семейных кризисов. СПб.: Речь, 2006. 360 с.
Donovan R. Family planning clinics: Facing higher costs and sicker patients. Family Planning Perspectives. NY, 1991. Р. 198–203.
Войтенкова Г.Ф., Лебедева Е.В. Социальная под-держка семьи с детьми в США. Народонаселение, 2007. No 4. С. 94–106.
Barnes J.A. Three Styles in the Study of Kinsh. Berkeley: University of California Press, 1972. XXIV, 318 p.
Бік О.Я. Вплив ЗМІ на розвиток агресивних моде-лей поведінки серед підлітків, як аспект про-фесійної відповідальності фахівців інформаційно-розважальної індустрії. Формування професійної компетентності сучасного фахівця в умовах євроінтеграції: колективна монографія. Черкаси, 2018. 396 c.
Курляк І.Є., Гайдук Н.М. Концептуальні підходи до професійної підготовки соціальних працівників у Національному університеті «Львівська політех-ніка». Актуальні проблеми професійної підготов-ки фахівців соціальної роботи в Україні і за рубе-жем. Збірник наукових праць за матеріалами міжнар. наук.- практ. конф. Ужгородський національний університет, 2003. С. 176–180.
Гайдук Н. Формування системи професійної підго-товки соціальних працівників «університет -громада» (досвід українсько-канадської партнер-ської співпраці). Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті. Україн-ська діаспора у світовій цивілізації: тези доповідей Другої міжнародної науково-практичної конфе-ренції, 18–20 черв. 2008 р. Львів: Нац. ун-т «Львівська політехніка», 2009. С. 241–242.
Гайдук Н.М. Професійна підготовка соціальних працівників до здійснення посередництва (на ма-теріалах США і Канади): дис... канд. пед. наук: 13.00.04. Київ, 2004.
Гайдук Н.М. Модель професійної освіти в галузі соціальної роботи в Національному університеті «Львівська політехніка». Реформування соціальних служб в Україні: сучасний стан та перспективи. Збірник наукових праць за матеріалами Міжнародної наук.-практ. конференції «Рефор-мування соціальних служб в Україні». Львів: Національний університет «Львівська політехніка», 2003. С. 20–30.
Козубовська І.В., Керецман В.Ю., Товканець Г.В. Роль соціально-психологічної служби в роботі з сім’єю. Ужгород: УжДУ, 1996. 365 с.