ФОРМУВАННЯ САМООСВІТНЬОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ-АГРАРІЇВ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Розглянуто результати дослідження щодо формування самоосвітньої компетентності студентів-аграріїв за допомогою інтерактивних комп’ютерних технологій. Висока швидкість розвитку науки швидко робить знання, набуті студентами в середній школі, застарілими і виявляє нагальну потребу у формуванні самоо- світньої компетентності. В умовах широкої комп’ютеризації та активного використання новітніх сучасних технічних розробок у повсяк- денному житті використання інтерактивних комп’ютерних технологій видається найбільш ефективним та перспективним напрямом формування самоосвітньої компетентності студентів університету.
Виділено чотири компоненти самоосвітньої компетентності: знання; мотивація; діяль- ність; спілкування. Відповідно до цих компоне- нтів розроблено критерії, показники та ін- струменти для визначення формування самоо- світньої компетентності студентів універси- тету за допомогою інтерактивних комп’ютерних технологій. Педагогічний експе- римент проходив з 2017–2019 років на базі Чер- нятинського коледжу Вінницького національно- го аграрного університету. Опитування охоп- лено 87 студентів чотирьох факультетів, 26 осіб були в контрольній групі та 61 – в експе- риментальній. З метою стандартизації поча- ткових результатів діагностичних тестів та анкет використано перцентилі. Після обчис- лення перцентилів для кожного компонента самоосвітньої компетентності була складена таблиця стандартизації.
Визначено чотири рівні компонентної сфор- мованості самоосвітньої компетентності: ни- зький, нижче середнього, вище середнього та високий. Метою формуючого етапу експериме- нту було модельне тестування формування самоосвітньої компетентності студентів уні- верситету за допомогою інтерактивних комп’ютерних технологій. Зроблено висновок, що студенти контрольної та експеримента- льної груп мають суттєві відмінності, спричи- нені не тільки випадковими факторами, але й певною законною причиною. Причиною стала експериментальна робота з реалізації струк- турно-функціональної моделі формування са- моосвітньої компетентності студентів універ- ситету за допомогою інтерактивних комп’ютерних технологій.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця ліцензія дозволяє вільно
- поширювати — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі;
- змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних
на наступних умовах:
-
зазначення Авторства — має вказуватися автор, розміщуватися посилання на ліцензію та вказуватися чи було внесено зміни до твору. Це може бути зроблено у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не створювалося враження стосовно того, що ліцензіар підтримує чи схвалює автора або авторське використання твору;
- без додаткових обмежень — не можуть висуватися додаткові умови або застосовуватися технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.
Посилання
Про вищу освіту: Закон України від 01.07.2014 р.
№ 1556-VII. ст. 1728. URL: https://zakon.rada. gov.ua/laws/show/1556-18#Text.
Олійник Н.А. Підготовка майбутніх фахівців агра- рної галузі до професійної діяльності. Інноваційна педагогіка, 2018. Вип. 7. Том 2. С. 83-87.
Бухлова Н.В. Сутнісний зміст поняття «Самоосвітня компетентність» Наукова скарбниця освіти Донеччини, 2008. № 1. С. 4.
Сагитова Р.Р. Формирование самообразовательной компетенции студентов вуза в процессе изучения гуманитарных дисциплин: дис. … канд. пед. наук:
00.01. Казань, 2011. 215 с.
Лавров Є.А., Перхун Л.П., Шендрик В.В. Математичні методи дослідження операцій: підручник. Суми: СумДУ, 2017. 212 с.
Титкова Л.С. Психодиагностика: учеб. пособие. Владивосток: Изд-во Дальневосточного ун-та, 2002. 80 с.
Шуклина Е.А. Технологии самообразования: социологический аспект. Е.А. Шуклина. Общественные науки и современность, 1999. № 5. С. 140–151.