РОЗВИТОК У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЛОГІКО-МАТЕМАТИЧНИХ УЯВЛЕНЬ ТА УМІНЬ У ПРОЦЕСІ ВИКОРИСТАННЯ ЛОГІЧНИХ БЛОКІВ ДЬЄНЕША ТА ПАЛИЧОК КЮЇЗЕНЕРА
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Сучасна дошкільна освіта будується на особистісно-орієнтованій моделі. Провідне місце у вирішенні проблеми розвитку у дітей дошкільного віку логіко-математичних уявлень та умінь займає математика. Вона відточує розум дитини, розвиває гнучкість мислення, вчить логіці. У педагогічній практиці сучасного закладу дошкільної освіти логічні блоки Дьєнеша і палички Кюїзенера активно використовуються сучасними вихователями. Робота педагога з цим матеріалом суттєво сприяє розвитку у дітей логіко-математичних уявлень та вмінь. У процесі роботи з блоками Дьєнеша у дітей не лише закріплюються уявлення про геометричні фігури, ознаки предметів, формуються розумові дії, а й розвиваються психічні процеси: мислення, пам’ять, увага, уява, мовлення. Палички Кюїзенера дають можливість тренувати дітей дошкільного віку в складанні числа з одиниць і двох менших чисел; навчати вимірювати об’єкти; засвоювати арифметичні дії (додавання, віднімання, ділення, множення); навчати ділити ціле на частини; підводити їх до усвідомлення співвідношень «менше – більше»,
«менше на ... – більше на ...». У роботі з паличками Кюізенера просторово-кількісні характеристики не настільки очевидні для дітей, як колір, форма, розмір у роботі з блоками Дьєнеша. Але відкрити ці характеристики допоможе спільна діяльність дорослого з дитиною.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця ліцензія дозволяє вільно
- поширювати — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі;
- змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних
на наступних умовах:
-
зазначення Авторства — має вказуватися автор, розміщуватися посилання на ліцензію та вказуватися чи було внесено зміни до твору. Це може бути зроблено у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не створювалося враження стосовно того, що ліцензіар підтримує чи схвалює автора або авторське використання твору;
- без додаткових обмежень — не можуть висуватися додаткові умови або застосовуватися технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.
Посилання
Математика до школы: пособие для воспитателей детских садов и родителей. Ч. 2: сост. З.А. Михайлова, Р.Л. Непомнящая. СПб.: Детство-Пресс, 2006. 220 с.
Математика от трех до семи: учебно-методическое пособие для воспитателей детских садов. Автор сост. З.А. Михайлова, Э.Н. Иоффе. СПб.: ДетствоПресс, 2010. 64 с.
Ясенюк С., Котненко А. Блоки Дьєнеша для логікоматематичного розвитку дітей. Виховательметодист дошкільного закладу. 2010. №5. С. 59–64.
Митник О., Задніпрянець С. Розвиваємо мислення: блоки Дьєнеша. Дошкільне виховання. 2016. №10. С. 4-7.
Михайлова З.А. Игровые задачи для дошкольников: книга для воспитателя дет. сада. СПб.: Детство-Пресс, 2008. 144 с.
Лелявина Н.О., Финкельштейн Б.Б. Давайте вместе поиграем: метод. советы по использованию дидактических игр с блоками Дьенеша и логическими фигурами. СПб.: Корвет, 2005. 46 с.
Михайлова З.А., Чеплашкина И.П. Математика – это интересно. Игровые ситуации для детей дошкольного возраста. Диагностика освоенности математических представлений: методическое пособие для педагогов ДОУ. СПБ.: ДЕТСТВО-ПРЕСС, 2002. 186 с.
Носова Е.А., Непомнящая Р.Л. Логика и математика для дошкольников : книга для воспитателя дет. сада. СПб. : ДетствоПресс, 2000. 79 с.
Комарова Л.Д. Как работать с палочками Кюизенера? Игры и упражнения по обучению математике детей 5–7 лет. М.: Изд-во ГНОМ и Д, 2008. 64 с.
Загальнотеоретичні основи природничоматематичної освіти дітей дошкільного віку: навчальний посібник. Автор та укладач А.В. Сазонова. Київ: Слово, 2010. С. 191–202.