ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
На підставі аналізу науково-методичної літератури з проблеми формування особистості визначено педагогічні умови формування особистості студентів педагогічних ЗВО в процесі занять фізичною культурою.
Для ефективного формування особистості в процесі фізичного виховання були створені наступні психолого-педагогічні умови: заняттям з фізичного виховання додано привабливості та емоційності змагальних вправ; розширено арсенал фізичних вправ, спрямованих на розвиток інтелектуальних та морально-вольових якостей; вмотивовано студенток на поступове підвищення інтенсивності занять фізичною підготовкою, на подолання труднощів викликаних навчально-виховним процесом.
Реалізація запропонованих педагогічних умов уможливила досягнення позитивної динаміки рівня розвитку не лише фізичних здібностей студенток (швидкості, швидкісно-силових і координаційних здібностей, витривалості, гнучкості та силових якостей), а й сформованості психологічних якостей особистості (пам'яті, уваги, рішучості і наполегливості). Цьому сприяло застосування технічно складніших засобів навчання, різних вихідних положень під час використання вже знайомих вправ, розучування складних ігрових комбінацій для успішності участі в командних видах спорту, що вимагало від студенток експериментальної групи ще більшої концентрації уваги і пам'яті, а також проявів рішучості, наполегливості і сили волі.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Ця ліцензія дозволяє вільно
- поширювати — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі;
- змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних
на наступних умовах:
-
зазначення Авторства — має вказуватися автор, розміщуватися посилання на ліцензію та вказуватися чи було внесено зміни до твору. Це може бути зроблено у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не створювалося враження стосовно того, що ліцензіар підтримує чи схвалює автора або авторське використання твору;
- без додаткових обмежень — не можуть висуватися додаткові умови або застосовуватися технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.
Посилання
Волков В.Л. Основи теорії та методики фізичної підготовки студентської молоді: навч. посібник. Київ: Освіта України, 2008. 256 с.
Дуднік І.О. Формування вольових якостей у студентів у процесі занять фізичною культурою: навч.-метод. посібник. Черкаси, 2016. 72 с.
Копець Л.В. Психологія особистості: навч. посібник. 2-е вид. Київ: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2008. 458 с.
Хавруняк І.В., Музика В.І Вплив фізичної культури на формування особистісних морально-вольових якостей студентів. Молодий вчений, 2017. № 3.1(43.1). C. 293–296. URL: http://molodyvcheny.in.ua/files/journal/2017/3.1/75.pdf.
Лисяк В.М. Оцінка впливу фізичної культури та спорту на формування особистих якостей студентів. Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту, 2010. №8. C. 53–55. URL: http://www.Sportpedagogy.org.ua/html/journal/2010-08/10lvnfpq.pdf
Пангелова Н.Є., Яхно Є.Г. Історико-педагогічна ґенеза питання єдності морального і фізичного виховання в процесі становлення особистості. Спортивний вісник Придніпров'я, 2009. №1. С.14–19.
Артюшенко А.О. Вплив факторів зовнішньої стимуляції на показники вольових зусиль (в %) учнів 8–17 років при виконанні фізичних вправ різного характеру. Теорія і практика фізичного виховання [Донецький національний університет], 2006. № 1–2. С. 58–63.
Бех І.Д. Виховання особистості: підручник. Київ: Либідь, 2008. 848 с.
Завидівська Н. Особливості вдосконалення системи фізичного виховання студентів в умовах фундаменталізації фізкультурно-оздоровчої освіти. Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», 2012. Вип. 25. С. 59–63.
Базилевич Н.О. Історичні аспекти формування особистісно зорієнтованого підходу у фізичному вихованні школярів, Молодий вчений, 2015. № 2(17). С. 203–207.