ЗАЛЕЖНІСТЬ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬОЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВІД ВПРОВАДЖЕННЯ ДОСВІДУ ПРАКТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
За результатами проведеного дослідження:
1) визначено, що система внутрішнього забезпечення якості закладу вищої освіти – це система, яка складається з множини взаємопов’язаних елементів (відділення внутрішнього забезпечення якості освітнього процесу, чотирьох груп стейкхолдерів (здобувачі вищої освіти за освітньої програмою; випускники за освітньої програмою; представники роботодавців (замовників); представники академічної спільноти (науково-педагогічні працівники)), вченої ради, групи телекомунікаційних мереж та інформаційних систем, служби інформації та комунікації, а також науково-організаційного відділу), що утворюють одне ціле, взаємодіють із середовищем та між собою;
2) встановлено, що наявність/відсутність циклу зміни статусу стейкхолдера здобувач – випускник – представник роботодавця – науково-педагогічний працівник у системі внутрішнього забезпечення якості закладу вищої освіти є найважливішим критерієм оцінювання цієї системи;
3) визначено методику вивчення та впровадження досвіду професійної діяльності в освітній процес;
4) обґрунтовано наявність залежності розвитку системи внутрішньої забезпечення якості від впровадження досвіду професійної діяльності в освітній процес закладу вищої освіти.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Ця ліцензія дозволяє вільно
- поширювати — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі;
- змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних
на наступних умовах:
-
зазначення Авторства — має вказуватися автор, розміщуватися посилання на ліцензію та вказуватися чи було внесено зміни до твору. Це може бути зроблено у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не створювалося враження стосовно того, що ліцензіар підтримує чи схвалює автора або авторське використання твору;
- без додаткових обмежень — не можуть висуватися додаткові умови або застосовуватися технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.
Посилання
Про вищу освіту: Закон України від 01.07.2014 № 1556-VII. URL: http://surl.li/jhtp (дата звер-нення: 04.02.2023).
Фініков Т.В., Терещук В.І. Розвиток систем вну-трішнього забезпечення якості в українських за-кладах вищої освіти. Аналітичний звіт. Київ: Ваіте, 2020. 58 с.
Медвідь М.М., Тробюк В.І., Черніченко І.Ю., Д'яченко О.А., Хомякова В.І. Методика розвитку системи внутрішнього забезпечення якості за-кладу вищої освіти, особливості здійснення її процедур та заходів у вищому військовому нав-чальному закладі. Вісник Черкаського національ-ного університету імені Богдана Хмельницького. Серія «Педагогічні науки», 2020. Вип. 3. С. 226–235.
Медвідь М.М., Черніченко І.Ю., Медвідь Ю.І., Колісник І.О., Мясніков В.О. Вплив впрова-дження інноваційних практик у діяльність ви-щого військового навчального закладу на розви-ток його внутрішньої системи забезпечення яко-сті вищої освіти. Вісник Черкаського національ-ного університету імені Богдана Хмельницького. Серія «Педагогічні науки», 2021. Вип. 4. С. 29–37.
Яковенко Є.С., Бєлай С.В., Волков І.М. Запро-вадження бойового досвіду в освітній процес Національної академії Національної гвардії Укра-їни під час вивчення загальновійськових дисци-плін. Честь і закон, № 4 (83). 2022. С. 144–148.
Карпенко, А. Інноваційний досвід та його впро-вадження в освітній процес. Дидаскал, 2013. № 13. С. 404–408.
Про затвердження Ліцензійних умов прова-дження освітньої діяльності: постанова Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 р. № 1187. URL: http://surl.li/ruki (дата звернення: 04.02.2023).
Медвідь М.М. Методологія формування і розвит-ку людських ресурсів для використання у служ-бово-бойовій діяльності: автореф. дис. ... д-ра екон. наук: 08.00.07. Харків, 2015. 40 с.
Медвідь М.М. Методика підготовки вищого вій-ськового навчального закладу до акредитації за критеріями оцінювання якості освітньої програ-ми №№ 1 та 2. Збірник наукових праць Умансь-кого державного педагогічного університету, 2020. Вип. 1. С. 129–137.
Доктрина з вивчення та впровадження досвіду у Збройних Силах України. Генеральний штаб ЗСУ від 03.07.2020 р. № 1928/НВГШ. 28 с.
Про затвердження Інструкції з вивчення та впровадження досвіду виконання бойових (спе-ціальних) завдань НГУ під час відсічі збройної агресії: наказ Командувача НГУ від 10.11.2022 № 390. 19 с.