НАПРЯМИ АКТИВІЗАЦІЇ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ТА ТРЕНІНГОВОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКОГО ІНСТИТУТУ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ)
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Обґрунтовано важливу роль активізації науково-дослідної та тренінгової роботи студентів закладів вищої освіти. Вивчення наукових джерел дозволило систематизувати основні підходи до трактування сутності поняття «науково-дослідна робота студентів».
Охарактеризовано основні форми науково-дослідної роботи студентів у закладах вищої освіти. На прикладі Львівського інституту економіки і туризму висвітлено особливості впровадження та успішного використання в освітній діяльності науково-дослідницької та тренінгової компоненти у процесі підготовки майбутніх фахівців у сфері послуг, зокрема за спеціальністю «Туризм», що дозволяє значно підвищити ефективність професійної підготовки студентів шляхом формування фахових (професійних) компетентностей.
Виявлено проблеми, що перешкоджають студентам якісно та ефективно виконувати наукову роботу. Сформовано перелік заходів стимулювання та активізації науково-дослідної та тренінгової роботи студентів у закладах вищої освіти, які рекомендовано реалізовувати як зі сторони викладачів-керівників, так і зі сторони адміністрації закладу вищої освіти.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця ліцензія дозволяє вільно
- поширювати — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі;
- змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних
на наступних умовах:
-
зазначення Авторства — має вказуватися автор, розміщуватися посилання на ліцензію та вказуватися чи було внесено зміни до твору. Це може бути зроблено у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не створювалося враження стосовно того, що ліцензіар підтримує чи схвалює автора або авторське використання твору;
- без додаткових обмежень — не можуть висуватися додаткові умови або застосовуватися технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.
Посилання
Савіцька О.П., Цоньо В.В. Особливості міграцій-них процесів населення в умовах глобалізації. Науковий вісник НЛТУ України. 2014. Вип.24.01. С. 295–303.
Царенко І.О. Рейтингові системи ранжування вищих навчальних закладів: українські та світові методики. Наукові праці Кіровоградського національного технічного університету. Економічні науки. 2014. Вип. 26. С. 56–66.
Про затвердження Порядку та критеріїв надан-ня закладу вищої освіти статусу національного, підтвердження чи позбавлення цього статусу: Постанова Кабінету міністрів України від 22 листопада 2017 р. № 912. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/912-2017-п.
Шерудило А.В., Зінченко О.В. Психолого-педагогічні аспекти управління науково-дослідницькою діяльністю студентів педагогічних закладів вищої освіти. Молодий вчений. 2018. № 7(1). С. 124–127.
Євтух М.Б., Борисенко Л.Л. Модель системи формування науково-дослідницької компетент-ності у студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Духовність особистості: методологія, теорія і практика. 2015. Вип. 1. С. 73–97.
Мироненко В.В. Формування готовності студентів спеціальності «Туризм» до науково-дослідної роботи в процесі вивчення іноземної мови. Наука і освіта. 2012. № 8. С. 107-109.
Щука Г. Організація науково-дослідної роботи студентів напряму підготовки «Туризм». Молодь і ринок. 2014. № 3. С. 13–16.
Готюр О.І., Деніна Р.В., Волинський Д.А., Ко-чержат О.І. Роль науково-дослідної роботи студента у формуванні майбутнього фахівця. Art of medicine. 2019. № 3. С. 85–88.
Енциклопедія освіти / В.Г. Кремень (голов. ред.). К.: Юрінком Інтер, 2008. 1040 с.
Пономарьова Г.Ф. Науково-дослідна робота сту-дентів у ВНЗ як складова їх професійної підготовки. Наукові записки кафедри педагогіки. 2010. Вип. 24. С. 138–144.
Яремчук В. Основи науково-дослідної роботи студентів: навчальний посібник. Острог, 2012. 56 с.
Про вищу освіту: Закон України від 1 липня 2014 року № 1556-VII. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18.
Звіт Ректора Львівського інституту економіки і туризму Бочана І.О., д.е.н., професора про робо-ту у 2019 році по виконанню контрактних зо-бов’язань і розвитку інституту. Архів Львівського інституту економіки і туризму.
Інформація про наукову та науково-технічну діяльність Львівського інституту економіки і ту-ризму за 2016–2018 рр.
Дутка Г.Я. Конкурентоспроможність закладів вищої освіти Львівської області у підготовці май-бутніх фахівців туристичного та готельно-ресторанного бізнесу. Науковий вісник НЛТУ України. 2018. Т. 28, № 4. С. 56–62.