МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО НАВЧАННЯ У ТЕХНІЧНИХ КОЛЕДЖАХ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Статтю присвячено актуальній проблемі конструювання гібридних освітніх ресурсів на основі різних форм наукових результатів, представлених у хмарній обчислювальній платформі, а також розроблено технологію автоматизації побудови освітніх траєкторій із застосуванням віртуальних моделюючих об'єктів та евристичних алгоритмів оптимізації.
Проведений теоретичний аналіз використання технологій електронного навчання у освітньому процесі коледж показав, що при використанні психолого-педагогічних технологій електронного навчання спостерігається посилення пізнавальної мотивації студентів, що пов’язано з ефектом новизни, можливістю використання ІКТ для самостійного здобування знань.
Аргументоовано, що використання ІКТ надає можливість подолати деякі проблеми традиційного навчання; сприяє розширенню аудиторії слухачів дистанційних курсів, надає можливість задовольнити індивідуальні освітні потреби студентів та реалізувати їх творчий потенціал.
Теоретично обґрунтовано й розроблено методику використання технологій електронного навчання в підготовці молодших бакалаврів комп’ютерних наук та визначено засоби системи електронного навчання, за допомогою яких вона реалізується.
Зазначено, що специфіка використання ІКТ і технологій електронного навчання у підготовці молодших бакалаврів комп’ютерних наук полягає у тому, що ці технології є, з одного боку, об’єктом вивчення і основним інструментом майбутньої професійної діяльності та самоосвіти студентів, а з іншого – засобами навчання.
Вмотивовано, що використання технологій електронного навчання у процесі навчання майбутніх молодших бакалаврів комп’ютерних наук повинно ґрунтуватися на принципах систематичності, наукової обґрунтованості та педагогічної виваженості.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Ця ліцензія дозволяє вільно
- поширювати — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі;
- змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних
на наступних умовах:
-
зазначення Авторства — має вказуватися автор, розміщуватися посилання на ліцензію та вказуватися чи було внесено зміни до твору. Це може бути зроблено у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не створювалося враження стосовно того, що ліцензіар підтримує чи схвалює автора або авторське використання твору;
- без додаткових обмежень — не можуть висуватися додаткові умови або застосовуватися технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.
Посилання
Рамський Ю.С. Логічні основи інформатики: навч. посіб. для студ. фіз.мат. спец. вищих пед. навч. закл. Київ: НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2003. 286 с.
Шаран Р. Провідні тенденції розвитку дистан-ційно освіти в Україні. Збірник наукових праць Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна», 2012. № 5. С. 220–224.
Биков В.Ю., Богачков Ю.М., Жук Ю.О. Моніто-ринг рівня навчальних досягнень з використан-ням Інтернет-технологій : монографія. Київ: Педагогічна думка, 2008. 127 с.
Онопрієнко О.В. Концептуальні засади компетентнісного підходу в сучасній освіті. Шлях освіти, 2007. № 4. С. 32–37.
Головань М.С. Інформатична компетентність як об’єкт педагогічного дослідження. Проблеми інженерно-педагогічної освіти: збірник наукових праць [Харків: УІПА], 2007. № 16. С. 314–324.
Громяк М., Василенко Я., Галан В., Чорний В. Проблеми впровадження та використання електронного навчання у вищих навчальних закладах. Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Серія Педагогіка, 2011. № 1, с. 191–199
Горошко Ю.В. Система інформаційного моделю-вання у підготовці майбутніх учителів матема-тики та інформатики: дис. … д-ра пед. наук: 13.00.02 теорія та методика навчання (інформатика). Чернігів, 2013. 470 с.
Бібік Н.М. Компетентнісний підхід до презентації освітніх результатів. Школа першого ступеня: теорія і практика [Переяслав-Хмельницький], 2004. Вип. 10. С. 18–26.
Триус Ю.В., Богатирьов О.О., Гришко Л.В. Особливості створення методичної системи навчання основам програмування для підготовки майбутніх інженерів-програмістів. Вісник Черкаського університету. Серія «Педагогічні науки», 2002. Вип. 35. С. 133–141.
Андрущенко В., Бондар В. Модернізація педагогічної освіти відповідно до викликів ХХІ століття. Вища школа, 2009. № 4. С. 17–23.