ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ФАХІВЦІВ ІЗ ТРУДОВОЇ ПІДГОТОВКИ НА ЗАСАДАХ ПРОЕКТНО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
У публікації висвітлено особливості організації навчання фахівців із трудової підготовки на засадах проектно-технологічної діяльності в педагогічних ВНЗ України на початку ХХІ століття. Визнано важливою складовою підготовки сучасного вчителя технологій технологічну освіту. Представлено основні нормативно-правові документи, що регламентують навчальний процес фахівців із трудової підготовки. З’ясовано, що зміна орієнтирів у трудовому навчанні та вихованні учнівської молоді призвели до оновлення підходів до підготовки освітян в системі педагогічної професійної освіти. Виявлено, що Державний стандарт базової і повної середньої освіти 2004 року став базовим для формування освітньої складової людського капіталу педагогічних кадрів в Україні. У Стандарті задекларовано нові вимоги до діяльності вчителя трудового навчання через реалізацію змісту освітньої галузі «Технологія».
Представлено створену за роки незалежності джерельну базу з питань запровадження в трудовому навчанні учнів проектно-технологічної системи. Зроблено висновки, що теорія і практика формування освітньої складової людського капіталу сучасних фахівців із трудової підготовки обов’язково повинна містити таку компоненту навчання, як проектно-технологічна діяльність.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця ліцензія дозволяє вільно
- поширювати — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі;
- змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних
на наступних умовах:
-
зазначення Авторства — має вказуватися автор, розміщуватися посилання на ліцензію та вказуватися чи було внесено зміни до твору. Це може бути зроблено у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не створювалося враження стосовно того, що ліцензіар підтримує чи схвалює автора або авторське використання твору;
- без додаткових обмежень — не можуть висуватися додаткові умови або застосовуватися технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.
Посилання
Про проект Базового навчального плану середніх закладів освіти України : рішення колегії Міністерства освіти України № 22/6-3 від 24.12.97 р. // Інформаційний збірник Міністерства освіти України. – 1998. – № 5. – С. 3–10.
Про Національну доктрину розвитку освіти [Електронний ресурс] / Режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/347/2002/
Тхоржевський Д. Про розробку державного стандарту освіти / Д. Тхоржерський // Трудова підготовка в закладах освіти. – 1998. – № 3 (10). – С. 2–4.
Тхоржевський Д. Обговорюємо проект нової програми / Д. Тхоржерський // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2001. – № 4 (23). – С. 32–36.
Про затвердження Базового навчального плану загальноосвітніх навчальних закладів [Електронний ресурс] / Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1239-98-%D0%BF.
Кузьменко Ю. В. Підготовка вчителів до реалізації проектно-технологічної діяльності у трудовому навчанні школярів (1991–2015 рр.) [Електронний ресурс] / Режим доступу: http://ito.vspu.net/konference15/15_11/Kyzmenko.pdf.
Кузьменко Ю. В. Підготовка педагогів України до організації проектної діяльності учнів в трудовому навчанні : історико-педагогічний аспект / Ю. В. Кузьменко // Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання у підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми : зб. наук. пр. – Київ-Вінниця, 2015. – Вип. 43. – С. 363–368.
Коберник О. Концепція технологічної освіти учнів загальноосвітніх закладів України / О. Коберник, В. Сидоренко // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2010. – № 6. – С. 3–11.
Закон України «Про вищу освіту» [Електронний ресурс] / Режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T141556.html.
Оршанський Л. Метод проектів у системі підготовки сучасного вчителя трудового навчання [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://library.udpu.org.ua/library_files/zbirnuk_nayk_praz/2010/2010_3_15.pdf.