ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ ПОТРЕБ УКРАЇНЦІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНОЗНАВСТВА
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
У статті автор розглядає українознавство як цілісну систему знань про народ, його традиційну культуру, знання, побут, характер, етнічну історію. Проаналізовано поняття «культура», «потреби», «культурні потреби» особистості та розглядаються шляхи їх формування у процесі вивчення українознавства. Окреслено завдання освіти у процесі формування культурних потреб та розвитку інтелектуального потенціалу суспільства на засадах українознавства. Увага приділяється духовним і культурним цінностям українців, як найважливішим стабілізаційним факторам суспільного життя.
Зроблено висновки, що в основі формування традиційної культури потреб українців полягає у вивченні дисциплін українознавчого циклу.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця ліцензія дозволяє вільно
- поширювати — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі;
- змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних
на наступних умовах:
-
зазначення Авторства — має вказуватися автор, розміщуватися посилання на ліцензію та вказуватися чи було внесено зміни до твору. Це може бути зроблено у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не створювалося враження стосовно того, що ліцензіар підтримує чи схвалює автора або авторське використання твору;
- без додаткових обмежень — не можуть висуватися додаткові умови або застосовуватися технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.
Посилання
Бондаренко Ю., Пасічник Є. Школа: проблеми ментальності та національної самосвідомості. Слово і час. 1993. № 6. С. 70–77.
Павлюк С. «Величне твориться не одразу…». Берегиня. 2000. № 3. С. 3–4.
Токар Л. К. Об’єкт і предмет українознавства. Українознавство. 2001. № 1. С. 117–130.
Гіптерс З. В. Культурологічний словник-довідник. Київ: Професіонал, 2006. 328 с.
Юрій М. Ф. Етнологія : навчальний посібник. Київ: Дакор, 2006. 360 с.
Ніколова Н., Чмихов М. Культурологія : культурогенез : навчальний посібник. Київ: Скіф, 2012. 440 с.
Українська культура: Лекції за редакцією Дмитра Антоновича / Упор. С. В. Ульяновська; Додатки С. В. Ульяновської, В. І. Ульяновського. Київ: Либідь, 1993. 592 с. («Пам’ятки історичної думки України»).
Гончаренко С. У. Український педагогічний словник. Київ: Либідь, 1997. 376 с.
Великий тлумачний словник сучасної української мови / Уклад. та голов. ред. В. Т. Бусел. Київ; Ірпінь: Перун, 2001. 1440 с.
Зиятдинова Ю. Е. Ноосфера культурных потребностей : социокультурный феномен: автореф. дис. … д-ра социолог. наук: 22.00.06. Майкоп, 2010. 52 с.
Мойсеїв І. Храм української культури: (філософія семіосфери) / Всеукраїнський фольклорно-етнографічний центр «Рідна хата». Київ, 1995. 464 с.
Кононенко П. П. Українська земля і люди у світовому часопросторі. Українці у світовій цивілізації і культурі: колективна українознавча монографія. Київ: НДІУ, 2008. 372 с.
Будняк Д. Тріада : етнос – мова – культура слов’ян. Київ: Видавничий дім Дмитра Бураго, 2003. 132 с.
Жулинський М. Національні культури і проблеми глобалізації. Слово і Час. 2002. № 12. С. 5–10.