«ЧАРІВНІ ІСТОТИ УКРАЇНСЬКОГО МІФУ. ДУХИ ПРИРОДИ» ДАРИ КОРНІЙ: МЕТОДИКА ШКІЛЬНОГО ВИВЧЕННЯ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Актуалізовано питання необхідності розробки спеціального методичного підходу до вивчення книги Дари Корній «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи» на уроках української літератури у 6 класі.
Розглянуто особливості шкільного вивчення творів із зазначеної книги: «Лісовик», «Водяник» і «Польовик» в поєднанні з казками, які подає письменниця до кожного міфу. Обґрунтовано ефективність застосування сюжетного аналізу літературних текстів. Наголошено на доцільності аналізу міфологічних структур творів: міфічних істот, обрядів і замовлянь. Описано методику текстуального опрацювання творів книги, зокрема подано різні види навчальної діяльності аналітико-синтетичного та творчого характеру. Запропоновану методику доречно застосовувати і до інших міфів та казок книги, призначених для урочного та позакласного читання.
Розроблено методичні рекомендації щодо організації навчальної діяльності, що дозволяє вирішувати проблему вивчення творчості Дари Корній в шкільному курсі української літератури (6 клас).
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Ця ліцензія дозволяє вільно
- поширювати — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі;
- змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних
на наступних умовах:
-
зазначення Авторства — має вказуватися автор, розміщуватися посилання на ліцензію та вказуватися чи було внесено зміни до твору. Це може бути зроблено у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не створювалося враження стосовно того, що ліцензіар підтримує чи схвалює автора або авторське використання твору;
- без додаткових обмежень — не можуть висуватися додаткові умови або застосовуватися технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.
Посилання
Концепція літературної освіти від 26 січня 2011 р. № 58: Затв. наказом Міністерства освіти і науки України від 26.01.2011 № 58. URL: https://osvita.ua/legislation/Ser_osv/13508/.
Сорокіна К., Масюк О. Міфологічний світогляд як основа фентезійного світобудівництва. Нова парадигма, 2017. Вип. 133. С. 82-94.
Модельна навчальна програма «Українська література. 5–6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Яценко Т. О. та інші): Рекомендовано наказом МОН від 12 липня 2021 р. № 795. URL: https://osvita.ua/doc/files/news/830/83087/Ukr_lit_5-6-kl_Yatsenko_ta_in_14_07.pdf
Слижук О. А. Ігрові технології на уроці позакласного читання фентезі («Петрусь химородник» Дари Корній). Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка: Педагогічні науки, 2019. №3 (326). С. 184–193.
Слижук О. Формування поняття про індивідуальне мовлення персонажів на уроках української літератури в гімназії. Актуальні питання гуманітарних наук, 2021. Вип. 40. Т. 2. С. 188–192.
Вірста С., Жалко Т. Вивчення міфічних образів драми-феєрії «Лісова пісня» в контексті сучасного «прадавнього лісу» Дари Корній. Актуальні питання гуманітарних наук, 2021. Вип. 35, Т. 8. С. 115–120.
Корній Д. Чарівні істоти українського міфу. Духи природи. Харків: Віват, 2019. 320 с.
Сидоренко Ю. Художні твори з експліцитно вираженою міфологічною складовою: літературознавчий аспект вивчення. Українська мова і література в школах України, 2017. № 7–8 (171). С. 75–78.
Бондаренко Ю. Методика шкільного вивчення сюжетно-композиційної організації епічного твору: теорія і практикум: навч. посіб. для студентів філологічних факультетів. Ніжин, НДУ ім. М. Гоголя, 2012. 143 с.
Токмань Г. Методика навчання української літератури в середній школі: підручник. Київ: Академія, 2012. 312 с.